از چه دزدگیری برای اماکن خود استفاده کنیم؟

 

اگر به دنبال تهیه بهترین دزدگیر اماکن برای خود هستید حتما ابتدا نیاز های خود را بروی یک چک لیست نوشته و سپس ببیینید کدام مدل و برند می تواند پاسخگوی نیاز های شما باشد.

 

معمولا راه ارتباطی و نحوه اعلام هشدار از طریق یک ارتباط تلفنی بوده و به همین منظور بیشتر دزدگیرها قابلیت این را داشته که به راحتی یک سیم کارت درون آنها نصب نمایید. امروزه انواع مختلفی از انواع دزدگیر سیم کارت خور در بازار موجود است که هر کدام با توجه به خصوصیات فنی خود دارای قیمت های متفاوتی می باشند. معمولا این مدل ها قابلیت تماس با انواع خطوط دائمی و اعتباری را دارا بوده و می تواننددبه محض وقوع حادثه به جای اعلان هشدار از طریق آژیر  یک پیامک به خط مورد نظر از قبل تایین شده ارسال نمایند و یا یک تماس تلفنی برقرار کنند. شما علاوه بر سخت افزارهای معمول برای اینکه بتوانید از ان امکان استفاده کنید احتیاج به یک دستگاه تلفن کننده نیز دارید. در زیر به برخی از خصوصیاتی که یک تلفن کننده می تواند داشته باشد می پردازیم:

 

تلفن کننده های دزدگیر اماکن

 

برقراری تماس توسط تلفن کننده ها یا باید از طریق خطوط ثابت باشد و یا از طریق سیم کارتی که در آنها قرار گرفته می شود و این در واقع بستگی به مدل تلفن کننده ای دارد که استفاده می کنید. یکی دیگر از امکاناتی که در دستگاه های تلفن کننده معمولا وجود دارد این است که بتوان توسط آنها دستگاه های برقی دیگر را که در محیط هستند را خاموش و روشن نمود. معمولا تلفن کننده هایی که برای یک دزدگیر سیم کارت خور مورد استفاده قرار می گیرند دارای حافظه تلفن با قابلیت ضبط پیامک بوده و این میزان حافظه در مدل های مختلف متفاوت می باشد.در برخی از مدل های پیشرفته شما می توانید از طریق ارسال پیامک یک دستگاه را خاموش و روشن نمایید.

 

معمولا دستگاه های تلفن کننده بر اساس نوع تحریکی که رخ داده است می توانند پیامک تنظیم شده از قبل را ارسال نمایند.هر چقدر که توانایی تلفن کننده در این بخش بیشتر باشد در واقع شما بهتر و بیشتر می توانید از راه دور از موقعیت مکان خود مطلع گردید.

 

دزدگیر شامل اجزای متعددی است که در هر مکان متناسب با آن انتخاب و نصب می شوند
- چشمی ها
- دستگاه مرکزی
- بلندگو
- باطری بک آپ
- ریموت ها
- پیزو
- تلفن کننده

 

چشمی ها : انواع مختلفی دارند که چشم های مادون قرمز (PIR) یکی از رایجترین آنهاست .

این چشم ها فضای مقابل خود را با اشعه مادون قرمز تحت نظر میگیرند چنانچه حرکتی اتفاق بیفتد رله داخل چشم، برای چند ثانیه قطع می شود و سیستم مرکزی آژیر را به صدا در می آورد.

 

دستگاه مرکزی : تمام عملکرد اجزای سیستم را کنترل می کند و فرامین لازم را ارسال می کند.

 

بلندگو : در واقع همان قطعه ایست که صدای آژیر از آن پخش می شود.

 

باطری بک آپ : در زمان قطع برق، سیستم از آن استفاده می کند. این باطری های 12 ولتی از نوع خشک و نیکل – کادمیم هستند که توسط دستگاه مرکزی دزدگیر شارژ میشوند.

 

ریموت ها : یک فرستنده رادیویی دیجیتالی است که فرمان روشن و خاموش کردن دزدگیر و بعضی فرامین دیگر را می توان با آن ارسال کرد.

 

پیزو : (Siren) آزیر 12 ولتی کوچکی است (اندازه یک استکان) که داخل دستگاه مرکزی دزدگیر نصب می شود.

 

تلفن کننده : دستگاهی است که تعدادی شماره تلفن دلخواه به آن می دهید تا زمانی که آژیر دزدگیر به صدا در آمد، دستگاه با آن شماره ها تماس گرفته و صدای آژیر یا در بعضی مدلها صدای ضبط شده خودتان را پخش کند.

 

به سیستم های دزدگیر می توان سنسورهای دیگری از جمله:سنسور نشت گاز، سنسور اعلام حریق و ... را نیز متصل کرد.

IMAGE مشخصات فنی دزدگیر اماکن GMK890
چهارشنبه, 28 آذر 1397 -.-.-.- بازدیدها 3782

مشخصات فنی دزدگیر اماکن GMK890   دزدگیر های GMK اولین و تنها دزدگیر دارای بیمه نامه سرقت تا سقف 2 میلیارد ریال می باشد. سیستم اعلام سرقت (دزدگیر اماکن) GMK 890 یک سیستم کنترل مرکزی دارای تلفن کننده می باشد و به محض وقوع سرقت مراتب را از طریق سیمکارت روی دستگاه به صورت تماس و SMS به شماره های از پیش تعیین شده اعلام... ادامه مطلب ...
IMAGE دزدگیر اماکن چیست و چگونه کار میکند؟
سه شنبه, 07 ارديبهشت 1395 -.-.-.- بازدیدها 12662

  دزدگیر اماکن چیست و چگونه کار میکند؟ دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت وسیله‌ای است که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی با اعلام صدا، این عمل غیرقانونی را اعلان می‌کند. دزدگیرهای موجود در بازار هر چند از لحاظ ظاهر در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی بطور کلی همگی آنها دارای یک ساختار مشترکی می‌باشند،... ادامه مطلب ...